3 miasta w Polsce, które koniecznie trzeba zobaczyć

Możliwość komentowania 3 miasta w Polsce, które koniecznie trzeba zobaczyć została wyłączona 159
3 miasta w Polsce, które koniecznie trzeba zobaczyć
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_urlop4.jpgGeografia miast to niezwykle frapująca dziedzina. My skupimy się natomiast na trzech polskich miastach (w kolejności dowolnej), które koniecznie trzeba zobaczyć. Przy okazji: turystyka w tych miastach to opłacalna sprawa.

Gdańsk jest miastem, w którym historia jest wszechobecna na praktycznie każdym kroku. Stara, przedwojenna nierzadko architektura skutecznie skłania do refleksji. Bliskość morza, dwie rzeki – Motława i Wisła, Stocznia Gdańska i Westerplatte dopełniają reszty.

Kraków to siedziba polskich królów przez większość naszej historii. Kolejne miasto, gdzie historii nie trzeba szukać. Znajduje nas ona sama. Sukiennice, Kościół Mariacki, Wawel, Kopiec Kościuszki to tylko niektóre z atrakcji, jakie na nas czekają.

Warszawa, dwumilionowe miasto, będące stolicą Polski. Ogromne biurowce i przepych przypominają nam od razu o randze miasta. Masa siedzib rządowych instytucji również. Pałac Kultury i Nauki, Łazienki Królewskie, Cmentarz Powązkowski, Krakowskie Przedmieście i Zamek Królewski to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na przyjezdnego wędrowca.

admin

View all contributions by admin

Similar articles