Bądź bezpieczny podróżując na rowerze

Możliwość komentowania Bądź bezpieczny podróżując na rowerze została wyłączona 0
Bądź bezpieczny podróżując na rowerze
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Dojeżdżanie do pracy czy szkoły na rowerze może przynieść wiele dobrego dla naszej kondycji, zdrowia fizycznego i psychicznego (zwłaszcza jeśli mamy siedzący tryb pracy) pod warunkiem jednak, jeśli przestrzegamy pewnych zasad i staramy się być bezpieczni na drodze. Po pierwsze musimy wiec dysponować sprawnym rowerem (z niezawodnymi hamulcami i dobrym oświetleniem) oraz kaskiem.
Po drugie musimy znać i stosować się do przepisów ruchu drogowego. Po trzecie zaś musimy pamiętać o tym, że nie mniej ważna niż kodeks drogowy jest bardzo często na drodze tzw. zasada ograniczonego zaufania. Nasi kierowcy bowiem bardzo często hołdują zasadzie, że „duży może więcej”, toteż niejednokrotnie będą próbowali wymusić na nas pierwszeństwo czy zepchnąć nas na pobocze.
Aby nie doszło dosadnej poważnej kolizji bardzo ważna jest natężona uwaga i dobra widoczność. Z jednaj strony my musimy obserwować i potrafić przewidzieć manewry zmotoryzowanych kierowców. Z drugiej strony zaś sami również musimy być widoczni z daleka. Stąd tak ważne wspomniane wcześniej sprawne oświetlenie roweru, ale też jasne ubranie, najlepiej wyposażone w elementy odblaskowe. Dobrym pomysłem są także specjalne odblaskowe opaski na lewą dłoń, dzięki którym nawet jeśli sygnalizujemy zamiar skrętu w lewo po zmroku, to mamy pewność, że jesteśmy widoczni.

admin

View all contributions by admin

Similar articles