Co zobaczyć w Warszawie

Możliwość komentowania Co zobaczyć w Warszawie została wyłączona 88
Co zobaczyć w Warszawie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zdjecie48.jpgWybierając się choćby na krótką wycieczkę do stolicy należy pamiętać, że jest to miasto wyjątkowe. Jego szczególna i bolesna przeszłość, gigantyczny wysiłek mieszkańców odbudowujących ją z ruin po Powstaniu Warszawskim, na zawsze odcisnęły piętno na tym pięknym mieście.
Zwiedzanie niemal należy zacząć od zrekonstruowanego i odbudowanego od podstaw Starego Miasta – Kolumna Zygmunta i Syrenka, wąskie uliczki wyłożone kocimi łbami, straganiarze z pamiątkami – to wszystko powoduje, że turystyka warszawska nabiera szczególnych i niepowtarzalnych cech. Letnimi wieczorami warto pojawić się na Podzamczu by zobaczyć pokaz fontann interaktywnych.
Niezapomniane wrażenia pozostawi również po sobie spacer Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem, jednymi z najbardziej reprezentatywnych ulic Stolicy. Koniecznie należy również chociaż przejechać się Traktem Królewskim.
Warszawa oferuje również możliwość odwiedzenia dwóch niezmiernie ciekawych placówek edukacyjnych: Muzeum Powstania Warszawskiego, obiektu słynnego ze swojej interaktywnej i innych od wszystkich wystawy, oraz słusznie chwalonego Centrum Nauki Kopernik.

admin

View all contributions by admin

Similar articles