Czy warto jeździć na kolonie językowe?

Możliwość komentowania Czy warto jeździć na kolonie językowe? została wyłączona 25
Czy warto jeździć na kolonie językowe?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Sposobów na nauczenie dzieci języka obcego jest wiele: od codziennych zajęć w szkole językowej, przez indywidualne lekcje kilka razy w tygodniu, po wyjazdy wakacyjne z nauką języka. Przed wakacjami, podczas których dzieci mają więcej wolnego czasu, warto zwrócić uwagę właśnie na kolonie językowe.
Lekcje w wakacje pełne atrakcji

Kolonie językowe to sposób na nauczenie się języka w przyjemny i atrakcyjny sposób. Podczas kolonii organizowane są zabawy ruchowe, wycieczki, konkursy, dyskoteki, wyjścia na basen czy plażę, więc poznawanie słówek i zasad gramatyki nie kojarzy się dzieciom ze żmudnym powtarzaniem, rozwiązywaniem testów i ćwiczeń. To także sposób na ogólny rozwój pociech, które często po raz pierwszy wyjeżdżają bez rodziców i rozwijają wiele niezbędnych umiejętności. Nie spędzają też wolnego czasu przed telewizorem, komputerem, są chronione przed niebezpieczeństwami typu używki czy sekty. Maluchy podczas kolonii językowych poznają rówieśników, uczą się respektowania zasad panujących w grupie, dyscypliny i samodzielności. Nie tylko wiele dzieci szybko uczy się samodzielnie ubierać czy sprzątać po sobie, ale także gospodarować własnymi pieniędzmi, nabierają pewności siebie, pokonują swoje lęki, w ty tęsknotę za rodzinnym domem.
Rodzice doceniają kolonie dla dzieci

Gdy po koloniach językowych, takich jak te organizowane przez http://www.wieliczka.leaderschool.pl/, dziecko wraca do domu jest nie tylko lepiej przygotowane do posługiwania się obcym językiem, świetnie radzi sobie od września w szkole, ale także jest dojrzalsze i bardziej samodzielne. Kurs językowy to także rozwiązanie dla rodziców, którzy nie mają pomocy bliskich w opiece nad dziećmi, a dwa miesiące wakacji ciężko im wypełnić wybierając urlop w pracy.

admin

View all contributions by admin

Similar articles