Kończą się pieniądze na zimowe utrzymanie Krakowa

Możliwość komentowania Kończą się pieniądze na zimowe utrzymanie Krakowa została wyłączona 2
Kończą się pieniądze na zimowe utrzymanie Krakowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kończą się pieniądze na zimowe utrzymanie Krakowa

 

15,8 mln złotych z budżetu miasta przeznaczono na zimowe utrzymanie Krakowa. W związku tegorocznym atakiem zimy Miejskiemu Przedsiębiorstwu Oczyszczania (MPO) na odśnieżanie, posypywanie solą jezdni i chodników zostało około 2 mln złotych.

W poniedziałek, kiedy na ulice miasta wyjechały 174 pługi oraz piaskarki wydano 1 mln złotych. Główne drogi są przejezdne, ale na mniejszych uliczkach jest już gorzej.

MPO wystąpi o dodatkowe środki na walkę z zimą, ponieważ to oni są odpowiedzialni za prowadzenie akcji „Zima” w tym sezonie. MPO niezależnie od kończących się środków na walkę z zimą nie zamierza przerywać swojej pracy.

Wiele tramwajów oraz autobusów wyjechało na trasy z opóźnieniem, niektóre linie w ogóle nie kursowały rano i po południu.

W Krakowie nie było awarii energetycznych. W okolicznych wsiach, m.in. Sułoszowej, Ojcowa oraz Jerzmanowic nie było prądu przez pewien czas.

We wtorek w Krakowie odnotowano 15 kolizji. Doszło także do jednego wypadku – na rogu al. Pokoju i ulicy Centralnej. W poniedziałek natomiast było 110 kolizji oraz wypadków.

admin

View all contributions by admin

Similar articles