Marszałek województwa małopolskiego chce połączyć 4 szpitale

Możliwość komentowania Marszałek województwa małopolskiego chce połączyć 4 szpitale została wyłączona 1
Marszałek województwa małopolskiego chce połączyć 4 szpitale
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Marszałek województwa małopolskiego chce połączyć 4 szpitale

Według informacji reporterów Gazety Krakowskiej, marszałek małopolski Marek Sowa zamierza połączyć 4 podlegające mu placówki medyczne, aby funkcjonowały jako jedna. Miałoby to obniżyć koszty utrzymania i kontrakt z NFZ opiewający na wyższą sumę.

Ma to dotyczyć Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie, który połączyłby się z Małopolskim Centrum Rehabilitacyjnym dla Dzieci zlokalizowanym w Radziszowie. Dodatkowo Krakowskie Centrum Rehabilitacyjne ma połączyć się z Ośrodkiem Rehabilitacji Narządu Ruchu w Krzeszowicach.

Należałoby się zastanowić, czy to scalanie ma sens? Badaniem tego zajęli się urzędnicy, którzy są w trakcie przygotowywania ekspertyzy: jakie byłyby koszty reorganizacji i czy zmniejszyłyby się wydatki związane z funkcjonowaniem nowych placówek. Zapewnia się, że dla pacjentów byłyby to korzystne zmiany. Jak zauważył marszałek Sowa, aktualnie mniejsze placówki konkurują z sobą, a mogą przecież pracować w jednym zespole. Po połączeniu wzmocnią pozycję nowo powstałej struktury, po reorganizacji będzie się też używać sprzętu medycznego bardziej racjonalnie. Ponadto marszałek podkreśla, że większym szpitalom łatwiej jest pozyskiwać większe kontrakty Narodowego Funduszu Zdrowia.

admin

View all contributions by admin

Similar articles