Nowy parking na Podgórzu

Możliwość komentowania Nowy parking na Podgórzu została wyłączona 2
Nowy parking na Podgórzu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Nowy parking na Podgórzu

 

Najkorzystniejszą ofertę opiewającą na blisko 9,8 mln zł, dotyczącą budowy naziemnego parkingu przy hali KS Korona w Podgórzu, złożyła firma Inter-Bud Kraków. W środę miasto podpisze z firmą umowę na wykonanie obiektu.

Parking przy Koronie będzie odpowiedzią władz miasta na wielkie zapotrzebowanie na miejsca parkingowe w Starym Podgórzu. Po tym, jak na Kazimierzu została wprowadzona strefa płatnego parkowania, pojawił się problem z brakiem wolnych miejsc. Osoby, przyjeżdżające do pracy do centrum Krakowa parkujące za darmo na Kazimierzu, już niedługo będą mogły zostawiać swoje samochody w Podgórzu.

Władze Krakowa poszukiwały inwestora, który by wybudował parking na zasadzie koncesji, lecz nie było chętnych. Dlatego też podjęto decyzję, iż obiekt powstanie z pieniędzy zarezerwowanych w budżecie miasta. Gdy parking powstanie, będzie go mogła prowadzić miejska jednostka lub wybrany przez urząd zewnętrzny operator. Ceny za parkowanie w tym miejscu będą zbliżone do cen obowiązujących w strefie płatnego postoju.

W przetargu, w którym jedynym kryterium była cena, wygrał Inter-Bud Kraków, który zaproponował wykonanie inwestycji najtaniej. Po podpisaniu umowy mają ruszyć prace nad projektem.

Projekt parkingu (minimum 200 miejsc parkingowych) powstanie do jesieni. Prace mają rozpocząć się na przełomie września i października. Do połowy lipca 2014 roku parking powinien już być gotowy. Projekt ma pokazać ile będzie kondygnacji. Zakłada się, iż będzie to obiekt o wysokości więcej niż 14 metrów.

admin

View all contributions by admin

Similar articles