Prezydent Estonii w Krakowie

Możliwość komentowania Prezydent Estonii w Krakowie została wyłączona 2
Prezydent Estonii w Krakowie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Prezydent Estonii w Krakowie

 

Prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves powiedział w Krakowie, że Polska może być liderem NATO oraz UE. Nasza pozycja pozwala nam głośno mówić rzeczy, które wychodząc z innych ust, byłyby niezauważone. Ilves uczestniczy w obchodach 20-lecia Instytutu Studiów Strategicznych.

Przywódca Estonii podkreślił, że należy w końcu obalić wszelkie stereotypy i uprzedzenia wobec tzw. nowych członków wspólnoty, ponieważ przekłada się to również na podejście do tych krajów w wieloletnich ramach finansowych, gdzie nie zawsze traktuje się je równo.

Według Ilvesa bycie dobrym w jakiejś dziedzinie w UE, jak np. Estonia w informatyce, burzy stereotypy. Stwierdził on, że Polska powinna przystąpić do strefy euro, ponieważ jest to kraj odpowiedzialny, który potrafi odpowiednio zarządzać swoimi finansami i gospodarką.

Estoński przywódca zauważył, że Polska i Estonia osiągnęły swoje marzenia – są to kraje wolne, demokratyczne, bezpieczne i mają uporządkowane gospodarki, mimo iż nie wszystkie obszary dookoła nie są uporządkowane.

Prezes Anna Szymańska-Klich podczas otwarcia obchodów instytutu podkreśliła, że potrzebujemy debaty publicznej na wysokim poziomie. W debacie takiej o jakości wypowiedzi decyduje jej zawartość merytoryczna, a nie zaś charakterystyczna dla współczesnej dyskusji politycznej agresja.

admin

View all contributions by admin

Similar articles