Targi Bożonarodzeniowe na Rynku Głównym w Krakowie

Możliwość komentowania Targi Bożonarodzeniowe na Rynku Głównym w Krakowie została wyłączona 0
Targi Bożonarodzeniowe na Rynku Głównym w Krakowie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Targi Bożonarodzeniowe na Rynku Głównym w Krakowie

 

Tegoroczna edycja Targów Bożonarodzeniowych na Rynku Głównym w Krakowie będzie obfitować w wiele wydarzeń. Będzie to m.in. budowanie szopki z piernika, Pochód Młodzieży Mikołajowej, prezentacje małopolskich gmin oraz koncerty.

Targi Bożonarodzeniowe, które organizuje się w Krakowie w okresie adwentu, stanowią powrót do handlowych tradycji Rynku Głównego. Targi nazywano kiedyś jarmarkami, tradycja ich organizowania trwała przez stulecia. Współczesne Targi cieszą się powodzeniem nie tylko wśród mieszkańców Krakowa, ale także wśród odwiedzających miasto turystów z Polski i innych krajów.

W tym roku ruszy około 60 kiosków handlowych i gastronomicznych, w których kupcy będą prezentować swoje towary. Będzie tam można kupić ozdoby na choinkę (np. ręcznie malowane bańki), artykuły dekoracyjne, stroiki świąteczne, wyroby z drewna, wełny, wyroby ceramiczne, szkło artystyczne, biżuterię, pamiątki i wiele innych. Na targach swoje produkty będą sprzedawać zarówno kupcy z Polski, jak i Ukrainy, Litwy, Węgier i Wielkiej Brytanii. Ponadto organizatorzy targów udostępnią bezpłatnie pięć stoisk do dyspozycji Urzędu Miasta Krakowa, przeznaczonych dla instytucji charytatywnych i miast zaprzyjaźnionych.

Targi będą trwać do 26 grudnia. Organizatorami wydarzenia są: Krakowska Kongregacja Kupiecka, Fundacja Promocji Kultury Miasta Krakowa oraz Firma Artim Sp. z o.o. Partnerem jest Urząd Miasta Krakowa.

admin

View all contributions by admin

Similar articles