La Palma

Możliwość komentowania La Palma została wyłączona 165

OLYMPUS DIGITAL CAMERASan Migiel de la Palma jest jedną z siedmiu dużych wysp należących do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Pod względem wielkości jest piątą wyspą tego archipelagu a jej powierzchnia wynosi około 708 kilometrów kwadratowych i ma 42 kilometry długości i 28 kilometrów szerokości, a zamieszkuję ją około 86 tysięcy mieszkańców. Jej niewątpliwymi atutami są zróżnicowane krajobrazy od wąwozów, gór aż po lśniące w słońcu wulkaniczne plaże.
Na wyspie wspaniałą scenerię tworzą także senne miasteczka ze swoimi białymi domkami i wszędzie się panoszące plantacje bananowców.
Turystyka na La Palma rozwijała się już w drugiej połowie dziewiętnastego wieku (powstały wtedy na wyspie liczne hotele) a na przełomie XIX i XX wieku wyspa stała się jednym z ulubionych miejsc, gdzie na odpoczynek zjeżdżali, co bogatsi poddani Imperium Brytyjskiego. W latach dwudziestych ubiegłego wieku turystyka na wyspie zamarła na około pół wieku; dopiero w latach osiemdziesiątych po wybudowaniu lotniska ruch turystyczny uległ ponownemu ożywieniu.

admin

View all contributions by admin

Similar articles