Południe Europy miejscem relaxu

Możliwość komentowania Południe Europy miejscem relaxu została wyłączona 5

Południe Europy miejscem relaxu

Będąc na Krecie trzeba pamiętać o pamiątkach, a przede wszystkim o wyrobach miejscowego rzemiosła. Na Krecie jest kilka wiosek które specjalizują się w ceramice i tkactwie, opartej na tradycji epoki minojskiej. Garncarze z Margites, zaopatrują wiele sklepów na Krecie. Ich wyroby można jednak kupić po niższej cenie na miejscu w wioskach niż w sklepach, które nakładają swój procent. W wielu miastach na Krecie można spokojnie kupić wyroby rzemiosła tkackiego. Jeśli chce się zobaczyć tkaczki podczas pracy, to najlepiej pojechać do Angonii lub Lasithi. Tam właśnie w przydomowych warsztatach kupić można narzuty, plecaki czy obrusy z tradycyjnymi kreteńskimi wzorami. Na zakupy odzieży, obuwia czy innych towarów najlepiej wybrać się do Iraklionu. Przy ulicy Dedalou, a także nieopodal skupione są sklepy zaopatrzone w najróżniejszy towar, w których, po przystępnych cenach można dokonać zakupów. Od wielu stuleci Kreta jest prawdziwym rajem dla amatorów niebanalnej kuchni. Zakup oliwy z oliwek, rodzynek czy też aromatycznych przypraw i ziół pozwoli wspominać to rajskie miejsce jest przed bardzo długi czas. Długoletnią tradycją również cieszą się na Krecie wyroby jubilerskie. Wszystkie zakupione pamiątki będą nam przypominać nasze wymarzone wakacje na Krecie.

Kreta to miejsce ukrytych w wąskich uliczkach tawern pod gołym niebem. Możemy tam zjeść prawdziwe greckie przysmaki po bardzo rozsądnych cenach. Dieta kreteńska jest najzdrowszą spośród wszystkich spotykanych kontynentalnych kuchniach. Badanie wykazały, że mieszkańcy Krety żyją dłużej i są zdecydowanie zdrowsi. Składniki tamtejszej diety to w szczególności oliwki, chleb, świeże owoce jak i warzywa, wino, oliwa z oliwek, ser, orzechy, kozie mleko i ryby. Zjadając potrawy, takie jak sałatka z pomidorów, cebuli, ogórka, oliwek i sera fety, ryż zawijany w liście winogron albo zupę fasolową możemy być pewni, że są one zdecydowanie zdrowe. Śniadanie, nie jest popularne w Grecji. Zjada się natomiast lunch późnym popołudniem. Kolacja to główny posiłek dnia. Jada się ją zazwyczaj w restauracjach lub tawernach. W relaksacyjnej atmosferze spędza się czas do późnych godzin nocnych. W tawernie, obecni witają gości szklanką wody, co jest oznaką gościnności mieszkańców Krety. Niegrzecznie z naszej strony byłoby im tego odmówić. Wszystkie te chwile będą nam przypominać nasz spędzony urlop na Krecie.

Kreta to bardzo rozrywkowa wyspa, odbywa sie na niej bardzo wiele imprez kulturalnych. W szczególności latem, w różnych zakątkach wyspy odbywają się różne festiwale i festyny związane z miejscowymi świętami. Zawsze w czerwcu odbywa się Festiwal Wina w Rethymnonie, a latem Festiwal Iraklioński. Natomiast w połowie sierpnia Festiwal Rodzynek w Sitii, a w październiku w Elos – Festiwal Kasztanów. W lipcu w Adelianos Kampos odbywa się Festiwal Wina. Wieczorem, w takt greckiej muzyki, uczestnicy festiwalu smakują niezliczone ilości wspaniałego wina. Należy jednak pamiętać aby zabrać ze sobą własne naczynia. Na Krecie nie brakuje również dyskotek w dużych miastach jak i malutkich kurortach. Nie trzeba ich długo szukać, ponieważ tzw. naganiacze sumiennie wykonują swoją pracę. Zapraszają do lokali, gdzie często serwują drinki na koszt firmy. Do Hersonissos, każdego roku zjeżdżają się tłumy młodych ludzi na festiwal muzyki techno Kreta Arena. Nadmorskie promenady znane są z licznych kawiarenek, barów, greckich tawern czy dyskotek. Turyści jak i mieszkańcy Krety kochają spędzać wieczory słuchając muzyki, a w szególności kreteńskiej, dlatego też wakacje na Krecie wydają się być trafnym wyborem.

Kreta jest grecką wyspą i jednocześnie najdalej wysuniętym na południe krańcem Europy. Klimat Krety jest wyjątkowy i charakterystyczny tylko dla tej wyspy, ponieważ na leżącą w klimatycznej strefie Europy Kretę, ma wpływ parny ląd afrykański. Każdy kto spędził tam wakacje, zatęskni za ciepłym morzem, a przede wszystkim za niebywale urokliwymi zatoczkami, gdzie woda ma niesamowity, niebieski kolor. Kreta jest wyspą gdzie z każdej strony są obecne wysokie i ostre płowe szczyty gór. Daje to niepowtarzalną gamę barw w połączeniu z błękitem morza i zielenią gajów oliwnych. Wakacje na Krecie to także prawdziwa uczta dla smakoszy. Bardzo duży wybór ryb i owoców morza, dojrzałe w słońcu aromatyczne owoce, a także pieczona baranina to cała kuchnia kreteńska. Każdy kto wybierze urlop na Krecie, z pewnością pokocha tę piękną i dziką wyspę jaką jest bez wątpienia ta grecka wyspa.

admin

View all contributions by admin

Similar articles