Wielka Brytania

Możliwość komentowania Wielka Brytania została wyłączona 48

Wielka Brytania

Spora różnica

W żadnym wypadku nie można zapominać, że Anglia jest jedynie niewielką częścią Wielkiej Brytanii: każdy Walijczyk, mieszkaniec Irlandii Północnej i Szkot niezmiernie się obrazi, jeśli zostanie nazwany Anglikiem!

Ponadto, Anglicy nie znają sztywnej formy „Pan/Pani“, z reguły należy się do nich zwracać po imieniu – obojętnie czy jest to nasz współpracownik czy przyjaciel.

Proszę się nie pchać!

Anglicy niezwykle poważnie podchodzą do „queuing“, czyli stania w kolejce: próby wepchnięcia się niezauważonym są absolutnie wykluczone. Nawet do autobusu wsiada się w tej kolejności, w jakiej dotarło się na przystanek. Jedyny wyjątek stanowią godziny szczytu w Londynie – wtedy każdy dba tylko o własny interes.

Smacznego!

Zauważą Państwo również, że kuchnia angielska składa się nie tylko z Fish’n Chips, bowiem szczególnie w większych miastach oferta jest różnorodna. W ankietach, które przeprowadzono w Wielkiej Brytanii, indyjski „Chicken Tikka Masala“ został wybrany na ulubioną potrawę roku 2004. Poza tym „Najlepsza restauracja świata 2005“ również znajduje się w Anglii i to zaledwie kilka kilometrów od Londynu.

Uwaga na środkowy palec!

Należy uważać, gdy zamawiamy piwo w pubie za pomocą gestów: znak zwycięstwa (dłoń wyciągnięta w górę, litera V pokazana palcem wskazującym i środkowym) pokazany wierzchem dłoni na zewnątrz oznacza w Anglii to samo, co u nas pokazany środkowy palec!

admin

View all contributions by admin

Similar articles